A hormuzi párhuzamosok a végtelenben találkoznak

Újabb rangadó a Hormuzi szorosban.

A tegnapi nap folyamán a szoroson áthaladó három amerikai rombolót Irán különböző eszközökkel támadta. Válaszul az USA csapásokat mért a Kesm sziget és Bandar Abbas katonai létesítményeire.
Hogy mi a logika ebben a felfordulásban?
Vegyük sorba:
1. Az Epic Furry „különleges katonai műveletet”, ahogy azt előre megjósoltam Trump lezárta. Mindez persze csak egy politikai és jogi fikció. A művelet „papíron” lezárult, de a háború tovább folytatódik.

2. A legfontosabb front a gazdasági. Blokád és ellenblokád. A kérdés, hogy ki fullad ki hamarabb? És itt nem csak a hadviselő felekre gondolok.

3. A második a Szabadság akció újraindítása, amivel az USA újra és újra áttöri az iráni blokádot. A humanitárius akció célja Irán humanitárius megalázása és humanitárius provokálása a háború újraindítására.
4. A harmadik front a diplomáciai. Az én megítélésem szerint a tárgyalások csupán taktikai célokat szolgálnak. A valószínűsége a kompromisszumnak per pillanat igen alacsony. Bár az sem kizárt, hogy a rezsim túlélése azt diktálja, hogy Irán engedjen a dúsított urán kérdésében. Ezen a fronton is ugyanazt látjuk. A Trump adminisztráció nem csak legyőzni akarja a rezsimet, hanem meg is alázni. Ezért nem látjuk azokat a korábban látott „arc-sámfázó” gesztusokat amik lehetővé tennék, hogy az iráni rezsim úgy tegyen engedményeket, hogy közben nem mutat befelé gyengeséget.
Hogy ezek a párhuzamosok hol és mikor találkoznak, az a háború egymillió dolláros kérdése.
Ami pedig a Hormuzi szorost illeti, meg kell érteni, hogy ez egy olyan manipulációs eszköz amit úgy az USA mint Irán igen ügyesen kihasznál.
És nem csak egymás ellen.
Scroll to Top